znak Strona głównaKliknij  aby  powiększyć

Być może podczas jednej z Twych wędrówek obiła Ci się o uszy nazwa Noc Krawculi. Być może wtedy było to dla Ciebie nic nieznaczące połączenie dwóch słów, które teoretycznie nijak do siebie nie pasują. Być może kiedyś, całkiem przypadkiem przeczytałeś lub zobaczyłeś gdzieś ogłoszenie o niej. Być może przez jakiś czas zastanawiało Cię, czym jest owe wydarzenie.

Noc Krawculi to wspólna wędrówka po beskidzkim szlaku. Ale nie w blasku słońca, lecz w czasie pełni księżyca czy pod gwieździstym niebem. Jest to spotkanie osób, które właśnie w taki sposób upodobały sobie przemierzanie gór, w niczym nie przeszkadzające na co dzień w dzień po nich chodzić. Które zamiast smacznie spać w ciepłym łóżku, celowo ubierają górskie buty, zakładają czołówki i wyruszają razem z nami na szlak.

Kliknij  aby  powiększyć

Nie da się ukryć, że raz za czas słychać o nim. I choć wśród niektórych może budzić różne skojarzenia, zgoła odmienne od rzeczywistości czy też niczym nie uzasadnione, zdecydowaliśmy nazwać je po prostu: Noc Krawculi. Te dwa słowa w pełni oddają czym jest owo wydarzenie, które stało się dla Szymona i Grzegorza czymś więcej, bo każde z nich napawa nas radością, że udało się nam po raz kolejny doświadczyć wielu wrażeń.
Kliknij  aby  powiększyć
I nie tylko tych oferowanych przez góry i całą otaczającą nas naturę, ale także i ludzi. I dla nich, i dla siebie to robimy i jeśli tylko starczy nam sił i możliwości - dalej będziemy to robić.

Strona ta powstała m. in. dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, czym jest Noc Krawculi. Ale i dla tych, którzy uczestniczyli w niej, czasem ją wspominają i w myślach ponownie przemierzają. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje o kolejnych jej edycjach oraz troszkę osobistych wrażeń, które przeczytacie w relacjach z marszów.Klub Górski ZDOBWYCY Bacówka PTTK na Krawcowym Wierchu Kwartalnik turystyczny W górach Bacówka PTTK na Rycerzowej
1
WebDesign & Copyright © 2006-2011 by Szymon Rochowiak