XIII NOC KRAWCULI

W nocy z 8 na 9 lipca b.r. odbyła się XIII Noc Krawculi. Tym samym po czterech latach przerwy powrócono do cyklu nocnych imprez górskich, których kulminacją jest Krawców Wierch. Trasa XIII Nocy Krawculi wiodła uroczymi zakątkami Beskidu Żywieckiego do Przełęczy Glinka przez Halę Miziową, Trzy Kopce, Rysiankę, Halę Redykalną, Ujsoły, Glinkę by zatrzymać się na dłuższy postój przy Bacówce PTTK na Krawcowym Wierchu. Ostatecznie cała eskapadę zakończono we wsi Glinka.

Nie udało się niestety zrealizować całej planowanej trasy, co było spowodowane m.in. nocną burzą, która zastała nocnych wędrowców w w Ujsołach. Łączna długość trasy wyniosła ostatecznie  41 km (planowano 46,6 km).

Na start imprezy stawiło się 22 uczestników, z których całą trasę przeszli najbardziej wytrwali w licznie 12 nocnych piechurów. 

Wszystkim uczestnikom składamy podziękowanie za wspólnie odbytą  nocną wędrówkę oraz zapraszamy na kolejną XIV Noc Krawculi, która odbędzie się w czerwcu 2017 roku. Gospodarzom Bacówki na Krawcowym Wierchu dziękujemy za miłe przyjęcie i poczęstunek.

Organizatorzy
Szymon Rochowiak i Grzegorz Szczepaniak

 DSC_0309DSC_0551

DSC_0294